CyberTech CFG-1005B 5MHz Function Generator
Dilihat :
78 Kali
Update Terakhir :
Dapatkan Spesifikasi Harga CyberTech CFG-1005B 5MHz Function Generator Produk Terbaik dari Asia Industri Menjual Peralatan Industri
Detail Produk
============================================================
Features
·         Simple structure and highly cost-effective
·         Output 16 waveforms
·         FM, AM, PM, PWM and FSK modulation
·         Provide frequency sweep and burst
·         Standard configuration interface : USB device
Specifications
FREQUENCY
*Sine : 10µHz – 5MHz
*Square : 10µHz – 5MHz
*Other : 10µHz – 1MHz
*Resolution : 10µHz
*Accuracy : ±50ppm
WAVEFORM
*Type : 16 waveform Sine, Square, Ramp, Exp, Log, Noise, etc
*Length : 1024 points
*Sampling Rate : 100 MSa/s
*Vertical Distortion : 8 bits
AMPLITUDE
*Frequency ≤8MHz : 0 – 10Vpp (50Ω), 0 – 20Vpp (Open circuit)
*Frequency ≥8MHz : 0 – 9Vpp (50Ω), 0 – 18Vpp (Open circuit)
*Resolution : 5mVpp (Amplitude >2Vpp)
DC OFFSET (Ampl. 0Vpp)
*Range : ±5VDC (50Ω), ±10VDC (Open circuit)
*Resolution : 5mVDC
SWEEP
*Type : Linear or Logarithmic
*Sweep Time : 50ms – 500s
*Trigger Source : Internal/External/Manual
BURST
*Burst Count : 1 – 1000000
*Internal Period : 1µs – 20s
*Start Phase : 0° - 360°
SYNC OUTPUT
*Electrical Level : TTL compatible
*Waveform Characteristic : Square, edge time ≤ 20ns
*Output Level : Low level <0.3V, high level >4V
GENERAL
*Power : AC 100 – 240V, 45 – 65Hz, <20VA
*Display : LCD display
*Dimension & Weight : 332(W) x 256(D) x 102(H), Approx. 1.5 kg
Permintaan Penawaran
MIYAKO KOMPOR KG-302 C / KG 302 C / KG302 C (2 TUNGKU) GARANSI RESMI
Rp. 312.500
Steam Gen Express Essential SV6120
CALL
Rp. 433.000
COSMOS SETRIKA ANTI LENGKET CI-3130 N / CI 3130 N / CI 3120 N / CI-3120 N (400W)