GW Instek MFG-2160MF 60MHz Single Channel Arbitrary Function Generator with Pulse Generator
Dilihat :
60 Kali
Update Terakhir :
Dapatkan Spesifikasi Harga GW Instek MFG-2160MF 60MHz Single Channel Arbitrary Function Generator with Pulse Generator Produk Terbaik dari Asia Industri Menjual Peralatan Industri
Detail Produk
GW Instek MFG-2160MF 60MHz Single Channel Arbitrary Function Generator with Pulse Generator, Modulation, 160MHz RF Signal Generator
============================================================
Features
·         Maximum Five Output Channels
·         2 Equivalent Performance Arbitrary Channels Frequency : 1μHz~10/20/30/60/200MHz
·         RF Channel Frequency (FG/ARB/MOD) : 160/320MHz
·         Pulse Generator Frequency : 25MHz
·         Power Amplifier : Low Frequency, 100kHz, Output 20W
·         True Point by Point Output Arbitrary Waveform Function: MFG-2220HM Sample Rate: 250MSa/s, Repetition Rate: 125MHz; Other models Sample Rate: 200MSa/s, Repetition Rate: 100MHz, 14-bit Resolution, 16k Points Memory Depth
·         Frequency Counter : 150MHz, 8 bits Frequency Resolution
·         AM/FM/PM/ASK/FSK/PSK/SUM/PWM Modulation
Specifications
WAVEFORMS : Sine, Square, Ramp, Pulse, Noise
ARBITRARY WAVEFORMS
*ARB Function : Built in
*Sample Rate : 200 MSa/s
*Repetition Rate : 100MHz
*Waveform Length : 16k points
*Amplitude Resolution : 14 bits
FREQUENCY CHARACTERISTICS
*Range : 60MHz
*Resolution : 1µHz
PULSE CHARACTERISTICS
*Frequency : 1µHz – 25MHz
*Pulse Width : ≥20nS
RF GENERATOR : 160MHz (Function with ARB)
DISPLAY : 4.3 inch TFT LCD; 480 x 3(RGB) x 272
INTERFACE : USB
POWER SOURCE : AC 100 – 240V, 50 – 60Hz
DIMENSIONS & WEIGHT : 266 (W) x 107 (H) x 293 (D)mm, Approx. 2.5kg
Permintaan Penawaran
RINNAI KOMPOR STAINLESS STEEL + GRILL PANGGANAN RI 524E / RI-524E / RI 524 E / RI524 E (2 TUNGKU)
Rp. 830.000
COSMOS BLENDER 5 IN 1 + CHOPPER CB802 PCF / CB-832 PCF / CB 802 PCF (PLASTIK / 2 LITER)
Rp. 550.000
OMRON HEM 7143T1 Tensimeter Digital + Connect Bluetooth Omron Official Store
Leedoo Slip On Pria Sepatu Sneakers Pria Casual Running Shoes Sepatu Dewasa Shoes Natural MC603
150W Solar Panel Panel Surya Solar Charge Controller LED Display Solar PWM 12V/24V 10A 20A 30A 50A 60A USB Panel Surya Charge