GW Instek PLR 20-18 (0-20V/0018A/360W) Low Noise DC Power Supply
Dilihat :
72 Kali
Update Terakhir :
Detail Produk
============================================================
Features
·         Output Voltage Rating : 20V/36V/60V
·         Output Power : 360W/720W
OUTPUT RATING
*Voltage : 0V – 20V
*Current : 0 – 18A
*Power : 360W
REGULATION (CV)
*Load : 3mA
*Line : 2mA
REGULATION (CC)
*Load : 5mA
*Line : 5mA
RIPPLE & NOISE (Noise Bandwidth=20MHz; Ripple Bandwidth=1MHz)
*CV p-p : 30mVp-p
*CV rms : 0.5mVrms
*CC rms : 10mArms
SETTING RESOLUTION
*Voltage : 10mV
*Current : 10mA
MEASUREMENT RESOLUTION
*Voltage : 10mV
*Current : 10mA
INTERFACE : RS-232/Local bus
POWER ConSUMPTION : 570VA
POWER FACTOR : 0.99
POWER SOURCE : Single-phase 100VAC to 240VAC, 50Hz to 60Hz
DIMENSIONS & WEIGHT : 140 (W) x 139.5 (H) x 415.5 (D) mm, Approx. 5.2kg
Permintaan Penawaran
Omron Karada Scan HBF 214 Timbangan Digital Omron Official Shop
Rp. 642.000
Rp. 1.600.000
Advance Televisi 32 inch Smart LED TV - Android 14.0 - HD - Voice Search/Google Play/YouTube/Video Garansi Resmi 1 Tahun Advance Official Store
PWM Untuk Baterai Lithium Controller Panel Surya 12v 24v 30a Solar Charger Controler 30A Solar Charge Controller 50A Cell PWM
CALL
Samsung Galaxy A56 5G 12/256GB Awesome Light Gray 6,7 inch Exynos 1580 Samsung Official Store