GW Instek PLR 36-20 (0-36V/00-20A/720W) Low Noise DC Power Supply
Dilihat :
43 Kali
Update Terakhir :
Detail Produk
============================================================
Features
·         Output Voltage Rating : 20V/36V/60V
·         Output Power : 360W/720W
·         Low Ripple and Noise (0.5mVrms/ 10mArms)
·         Fast transition recovery time (100us)
·         Maximum 2 units in series connections or 3 units in parallel connections
·         Select the setting digits for voltage and current (coarse/ fine volume control)
·         Panel Lock Function
·         3 set of preset function
·         Output off timer function (Range:1 min to 1000 hours & 59mins)
·         CC priority function (prevent overshoot & inrush current)
·         Sequence function of PC editing (Max. : 1000 steps/ Min. step period : 50ms)
·         Protection: OVP, UVP, OCP, remote sensing (Terminal open)
·         External Analog Control Function
·         PC Remote Interface (Standard : RS-232)
·         CE Compliance
Specifications
OUTPUT RATING
*Voltage : 0V – 36V
*Current : 0 – 20A
*Power : 720W
REGULATION (CV)
*Load : 3.8mA
*Line : 2.8mA
REGULATION (CC)
*Load : 5mA
*Line : 5mA
RIPPLE & NOISE (Noise Bandwidth=20MHz; Ripple Bandwidth=1MHz)
*CV p-p : 30mVp-p
*CV rms : 0.5mVrms
*CC rms : 10mArms
SETTING RESOLUTION
*Voltage : 10mV
*Current : 10mA
MEASUREMENT RESOLUTION
*Voltage : 10mV
*Current : 10mA
SERIES AND PARALLEL CAPABILITY
*Parallel Operation : Up to 3 units
*Series Operation : Up to 2 units
INTERFACE : RS-232/Local bus
POWER ConSUMPTION : 1050VA
POWER FACTOR : 0.99
POWER SOURCE : Single-phase 100VAC to 240VAC, 50Hz to 60Hz
DIMENSIONS & WEIGHT : 210 (W) x 139.5 (H) x 415.5 (D) mm, Approx. 5.2kg
Permintaan Penawaran
Steam Gen Express Essential SV6120
CALL
Bange BG7837 Tas Selempang Pria Crossbody Sling Bag Elegan Modern Bange Official Store
Rp. 229.000
MIYAKO RICE COOKER / MAGIC COM MCM528 / MCM 528 / MCM-528 (1,8 LITER) GARANSI RESMI
Rp. 259.000
Braket Standing Proyektor Tripod Proyektor Breket Stand Proyektor Infocus Tripod Projektor Best
Smart TV 50 Inch EXPOSE 4K UHD Android TV 50 Inch With WiFi/YouTube/Netflix/HDMI LED TV
LEXY Tas Doughnut Style Backpack Tas Sekolah Wanita Waterproof Tas Ransel Laptop 16 inch Lexy Official Store