GW Instek PLR 60-12 (0-60V/0-12A/720W) Low Noise DC Power Supply
Dilihat :
46 Kali
Update Terakhir :
Detail Produk
============================================================
Features
·         Output Voltage Rating : 20V/36V/60V
·         Output Power : 360W/720W
·         Low Ripple and Noise (0.5mVrms/ 10mArms)
·         Fast transition recovery time (100us)
·         Maximum 2 units in series connections or 3 units in parallel connections
·         Select the setting digits for voltage and current (coarse/ fine volume control)
·         Panel Lock Function
·         3 set of preset function
·         Output off timer function (Range:1 min to 1000 hours & 59mins)
·         CC priority function (prevent overshoot & inrush current)
·         Sequence function of PC editing (Max. : 1000 steps/ Min. step period : 50ms)
·         Protection: OVP, UVP, OCP, remote sensing (Terminal open)
·         External Analog Control Function
·         PC Remote Interface (Standard : RS-232)
·         CE Compliance
Specifications
OUTPUT RATING
*Voltage : 0V – 60V
*Current : 0 – 12A
*Power : 720W
REGULATION (CV)
*Load : 5mA
*Line : 4mA
REGULATION (CC)
*Load : 5mA
*Line : 5mA
RIPPLE & NOISE (Noise Bandwidth=20MHz; Ripple Bandwidth=1MHz)
*CV p-p : 30mVp-p
*CV rms : 0.5mVrms
*CC rms : 5mArms
SETTING RESOLUTION
*Voltage : 10mV
*Current : 10mA
MEASUREMENT RESOLUTION
*Voltage : 10mV
*Current : 10mA
SERIES AND PARALLEL CAPABILITY
*Parallel Operation : Up to 3 units
*Series Operation : Up to 2 units
INTERFACE : RS-232/Local bus
POWER ConSUMPTION : 1000VA
POWER FACTOR : 0.99
POWER SOURCE : Single-phase 100VAC to 240VAC, 50Hz to 60Hz
DIMENSIONS & WEIGHT : 210 (W) x 139.5 (H) x 415.5 (D) mm, Approx. 7.5kg
Permintaan Penawaran
Advance Televisi 32 inch Smart Android LED TV - Android 12.0 ADV-3204A Garansi Resmi 1 Tahun Advance Official Store
Rp. 2.066.000
Rp. 159.000
BANGE YL200 koper kabin 20 inch TSA LOCK Bange Official Store
MIYAKO BLENDER BL151 PF / BL 151 PF / BL-151 PF / BL 151PF (PLASTIK / 1,5 LITER) GARANSI RESMI