GW Instek PSB-1800L 40V/80A/800W Programmable Multi-Range D.C. Power Supply
Dilihat :
32 Kali
Update Terakhir :
Dapatkan Spesifikasi Harga GW Instek PSB-1800L 40V/80A/800W Programmable Multi-Range D.C. Power Supply Produk Terbaik dari Asia Industri Menjual Peralatan Industri
Detail Produk
============================================================
Features
·         LCD display and menu-typed functionality selection
·         Bleeder circuit control
·         I/V Control function
·         Sequence function
·         Power on Configuration
·         Internal Sense Control( Disable/ front panel/ rear panel)
·         Voltage trigger function
·         Output delay function
·         OCP Control function
·         Interface: USB Host
OUTPUT RATING
-Voltage : 40V
-Current : 80A
-Power : 800W
REGULATION (CV)
-Load : 25mV
-Line : 23mV
REGULATION (CC)
-Load : 85mA
-Line : 85mA
RIPPLE AND NOISE (Noise Bandwidth 20MHz; Ripple Bandwidth = 1MHz)
-CV p-p : 80
-CV rms : 11
-CC rms : 160
PROGRAMMING & MEASUREMENT ACCURACY
-Voltage : 10mV
-Current : 40mA
RESPonSE TIME
-Raise Time : 50ms
-Fall Time (Full load) : 50ms
-Fall Time (No load) : 500ms
-Load Transient Recover Time (Load change from 50-100%) : 1ms
PROGRAMMING & MEASUREMENT RESOLUTION
-Voltage : 1mV
-Current : 2mA
SERIES & PARALLEL CAPABILITY
-Parallel Operation : Up to 4 units including the master unit
-Series Operation : Up to 2 units including the master unit
INTERFACE : USB, LAN
POWER SOURCE : 100VAC to 240VAC, 50Hz to 60Hz, single phase
DIMENSIONS & WEIGHT : 214(W) x 124(H) x 350(D)mm, Approx. 6.8kg
Permintaan Penawaran
Rp. 259.000
Rp. 954.000
ANCEL BST100 Professional 12V Car Battery Tester Digital Car Battery Analyzer Battery Health Analyzer Car Battery Checker Battery
Proyektor Android mini Proyektor HY300 8000 Lumens Portable HD 1080P Bluetooth 1+8G Android 12
Car HUD Display Car Gauges Portable 2 in 1 Car Digital LCD Clock Temperature Display Clocks Voltmeter Automotive Dual Temperature
Solar Panel 30W 60W 100W 150W Panel Surya Solar Charge Controller LED Display Solar Mono Panel Kristal USB Panel Surya Charge