GW Instek PSB-2400L Programmable Switching D.C. Power Supply
Dilihat :
51 Kali
Update Terakhir :
Detail Produk
============================================================
Features
·         Output Voltage Rating : 80V/800V
·         Output Power Rating : 400W~800W
·         Constant Power Output for Multi-Range (V&I) Operation
·         Series and Parallel Operation (2 Units in Series or 4 Units in parallel Maximum)
·         Standard Interface : RS-232C / USB / Analog Control Interface
Output Rating :
- Channel : 1
- Voltage : 0 – 80V
- Current : 0 – 40A
Output Power (Max.) : 400W
Regulation (CV) :
- Load : 0.01% ± 3mV of rating voltage
- Line : 0.01% ± 2mV of rating voltage
Regulation (CC) :
- Load : 0.02% ± 3mV of rating voltage
Ripple & Noise (Noise Bandwidth 20MHz, Ripple Bandwidth = 1MHz)
- CV p-p : 90mV
- CV rms : 4mV
- CC rms : 30mA
Power Source : AC 100 to 240V, 50 to 60Hz, Single Phase
Operating Temperature : 0°C to 40°C
Interface : RS-232C/USB
Dimensions (WxHxD) : 210 x 124 x 290 mm
Weight : Approx. 5kg
Accessories : User Manual (CD) x 1, AC Power Cord x 1, External Control Connector (26pin), Screws for output terminals on rear panel, Protection covers for output terminals on rear panel, Protection caps for output terminals on the front panel, GND Cable, USB Cable, Local Bus
Permintaan Penawaran
Rp. 319.000
iPhone 12 PROMAX 128GB/256GB GOOD CONDITION LIKE NEW Iphone Live Streaming Tiktok Shopee BERGARANSI
Rp. 5.400.000
Lenovo PC IdeaCentre AIO 3i 22IAP7 Intel Core i3 1215U DOS 8GB 256GB SSD 21.5" FHD IPS 72% NTSC Antiglare Integrated HD720p WiFi5 Lenovo Official Store