GW Instek PSW 250-4.5 (0-250V/0-4.5A/360W) Multi-Range DC Power Supply
Pengiriman :
3 hari sejak pembayaran
Lokasi :
Banten - Tangerang Selatan
Dilihat :
44 Kali
Update Terakhir :
Detail Produk
============================================================
Features
·         Voltage Rating: 30V/40V/80V/160V/250V/800V, Output Power Rating: 360W ~ 1080W
·         Multi-range Voltage & Current Combinations in One Power Supply
·         CV/CC Priority; Particularly Suitable for the Battery and LED Industry
·         Adjustable Slew Rate
·         Series Operation (2 units in Series) for (30V/40V/80V/160V)
·         Parallel Operation (to 3 units Parallel) for (30V/40V/80V/160V/250V/800V)
·         High Efficiency and High Power Density
·         1/2, 1/3, 1/6 Rack Mount Size Design (EIA/JIS Standard) for 360W, 720W, 1080W
·         Standard Interface: LAN,USB,Analog Control Interface
·         LabView Driver
Specifications
OUTPUT RATING
-Voltage : 0V – 250V
-Current : 0 – 4.5A
-Power : 360W
REGULATION (CV)
-Load : 130mV
-Line : 128mV
REGULATION (CC)
-Load : 9.5mA
-Line : 9.5mA
RIPPLE & NOISE (Noise Bandwidth=20MHz; Ripple Bandwidth=1MHz)
-CV p-p : 80mV
-CV rms : 15mV
-CC rms : 10mA
PROGRAMMING & MEASUREMENT ACCURACY
-Voltage : 0.1% + 100mV
-Current : 0.1% + 5mA
PROGRAMMING & MEASUREMENT RESOLUTION (By PC Remote Control Mode)
-Voltage : 5mV
-Current : 1mA
INTERFACE : LAN, USB, Analog Control
POWER SOURCE : 85VAC – 265VAC, 47 – 63Hz, single phase
DIMENSIONS & WEIGHT : 214 (W) x 124 (H) x 350 (D) mm, Approx. 7.5kg
ACCESSORIES : CD-ROM x 1, (GTL-123 Test Lead x 1 (for PSW 30V/40V/80V/160V), Power Cord x 1 Programming Manual, User Manual), GTL-240 USB Cable ”L“ Type x 1, PSW-004 Basic Accessories Kit x 1 (for PSW 30V/40V/80V/160V), Includes : M4 Terminal screws and washers x 2, Air Filter x 1, Analog control protection dummy x 1, Analog control lock lever x 1, M8 terminal bolts, nuts and washers x 2
Permintaan Penawaran
Rp. 2.450.000
Elementmax Mesin Cuci Mini Portable 13L Otomatis Mesin Pengering Pakaian Sterilisasi Cahaya Biru
Rp. 242.000
DENPOO DISPENSER GALON BAWAH DDB-29 / DDB 29 (NORMAL, COLD AND HOT) GARANSI RESMI
RINNAI KOMPOR RI 712A / RI-712A / RI 712 A / RI712 A (2 TUNGKU) GARANSI RESMI