GW Instek PSW 30-108 (0-30V/0-108A/1080W) Multi-Range DC Power Supply
Dilihat :
48 Kali
Update Terakhir :
Detail Produk
============================================================
Features
·         Voltage Rating: 30V/40V/80V/160V/250V/800V, Output Power Rating: 360W ~ 1080W
·         Multi-range Voltage & Current Combinations in One Power Supply
·         CV/CC Priority; Particularly Suitable for the Battery and LED Industry
·         Adjustable Slew Rate
·         Series Operation (2 units in Series) for (30V/40V/80V/160V)
·         Parallel Operation (to 3 units Parallel) for (30V/40V/80V/160V/250V/800V)
·         High Efficiency and High Power Density
·         1/2, 1/3, 1/6 Rack Mount Size Design (EIA/JIS Standard) for 360W, 720W, 1080W
·         Standard Interface: LAN,USB,Analog Control Interface
·         LabView Driver
Specifications
OUTPUT RATING
-Voltage : 0V – 30V
-Current : 0 – 108A
-Power : 1080W
REGULATION (CV)
-Load : 20mV
-Line : 18mV
REGULATION (CC)
-Load : 113mA
-Line : 113mA
RIPPLE & NOISE (Noise Bandwidth=20MHz; Ripple Bandwidth=1MHz)
-CV p-p : 100mV
-CV rms : 14mV
-CC rms : 216mA
PROGRAMMING & MEASUREMENT ACCURACY
-Voltage : 0.1% + 10mV
-Current : 0.1% + 30mA
PROGRAMMING & MEASUREMENT RESOLUTION (By PC Remote Control Mode)
-Voltage : 1mV
-Current : 1mA
INTERFACE : LAN, USB, Analog Control
POWER SOURCE : 85VAC – 265VAC, 47 – 63Hz, single phase
DIMENSIONS & WEIGHT : 214 (W) x 124 (H) x 350 (D) mm, Approx. 7.5kg
ACCESSORIES : CD-ROM x 1, (GTL-123 Test Lead x 1 (for PSW 30V/40V/80V/160V), Power Cord x 1 Programming Manual, User Manual), GTL-240 USB Cable ”L“ Type x 1, PSW-004 Basic Accessories Kit x 1 (for PSW 30V/40V/80V/160V), Includes : M4 Terminal screws and washers x 2, Air Filter x 1, Analog control protection dummy x 1, Analog control lock lever x 1, M8 terminal bolts, nuts and washers x 2
Permintaan Penawaran
Lenovo IdeaPad Slim 3 14AMN8 AMD Ryzen 3 7320U Win11 8GB 512GB SSD 14" FHD TN 45% NTSC Antiglare Integrated Backlit OHS Lenovo Official Store
Rp. 7.099.000
CALL
TV Digital 32 inch LED TV Digital 43 inch Televisi FHD HDMI/USB 5 tahun garansi