GW Instek PSW 30-36 (0-30V/0-36A/360W) Multi-Range DC Power Supply
Dilihat :
54 Kali
Update Terakhir :
Detail Produk
============================================================
Features
·         Voltage Rating: 30V/40V/80V/160V/250V/800V, Output Power Rating: 360W ~ 1080W
·         Multi-range Voltage & Current Combinations in One Power Supply
·         CV/CC Priority; Particularly Suitable for the Battery and LED Industry
·         Adjustable Slew Rate
·         Series Operation (2 units in Series) for (30V/40V/80V/160V)
·         Parallel Operation (to 3 units Parallel) for (30V/40V/80V/160V/250V/800V)
·         High Efficiency and High Power Density
·         1/2, 1/3, 1/6 Rack Mount Size Design (EIA/JIS Standard) for 360W, 720W, 1080W
·         Standard Interface: LAN,USB,Analog Control Interface
·         LabView Driver
Specifications
OUTPUT RATING
*Voltage : 0V – 30V
*Current : 0 – 36A
*Power : 360W
REGULATION (CV)
*Load : 20mV
*Line : 18mV
REGULATION (CC)
*Load : 41mA
*Line : 41mA
RIPPLE & NOISE (Noise Bandwidth=20MHz; Ripple Bandwidth=1MHz)
*CV p-p : 60mV
*CV rms : 7mV
*CC rms : 72mA
PROGRAMMING & MEASUREMENT ACCURACY
*Voltage : 0.1% + 10mV
*Current : 0.1% + 30mA
PROGRAMMING & MEASUREMENT RESOLUTION (By PC Remote Control Mode)
*Voltage : 1mV
*Current : 1mA
INTERFACE : LAN, USB, Analog Control
POWER SOURCE : 85VAC – 265VAC, 47 – 63Hz, single phase
DIMENSIONS & WEIGHT : 71 (W) x 124 (H) x 350 (D) mm, Approx. 3kg
ACCESSORIES : CD-ROM x 1, ( GTL-123 Test Lead x 1 (for PSW 30V/40V/80V/160V), Power Cord x 1 Programming Manual, User Manual), GTL-240 USB Cable ”L“ Type x 1, PSW-004 Basic Accessories Kit x 1 (for PSW 30V/40V/80V/160V), Includes : M4 Terminal screws and washers x 2, Air Filter x 1, Analog control protection dummy x 1, Analog control lock lever x 1, M8 terminal bolts, nuts and washers x 2
Permintaan Penawaran
Rp. 1.602.000
LEXY Set 2 in 1 Tas Ransel Wanita Tas Ransel Laptop 15,6 inch Tahan Air Tas Sekolah Wanita Backpack Lexy Official Store
Rp. 259.000
COSMOS SETRIKA ANTI LENGKET CI 3120 / CI 3130 / CI-4110 N / CI 4110 N / CI4110 N (400W) GARANSI RESMI