GW Instek PSW 800-2.88 (0-800V/0-2.88A/720W) Multi-Range DC Power Supply
Dilihat :
112 Kali
Update Terakhir :
Detail Produk
============================================================
Features
·         Voltage Rating: 30V/40V/80V/160V/250V/800V, Output Power Rating: 360W ~ 1080W
·         Multi-range Voltage & Current Combinations in One Power Supply
·         CV/CC Priority; Particularly Suitable for the Battery and LED Industry
·         Adjustable Slew Rate
·         Series Operation (2 units in Series) for (30V/40V/80V/160V)
·         Parallel Operation (to 3 units Parallel) for (30V/40V/80V/160V/250V/800V)
·         High Efficiency and High Power Density
·         1/2, 1/3, 1/6 Rack Mount Size Design (EIA/JIS Standard) for 360W, 720W, 1080W
·         Standard Interface: LAN,USB,Analog Control Interface
·         LabView Driver
Specifications
OUTPUT RATING
-Voltage : 0V – 800V
-Current : 0 – 2.88A
-Power : 720W
REGULATION (CV)
-Load : 405mV
-Line : 403mV
REGULATION (CC)
-Load : 7.88mA
-Line : 7.88mA
RIPPLE & NOISE (Noise Bandwidth=20MHz; Ripple Bandwidth=1MHz)
-CV p-p : 200mV
-CV rms : 30mV
-CC rms : 10mA
PROGRAMMING & MEASUREMENT ACCURACY
-Voltage : 0.1% + 400mV
-Current : 0.1% + 4mA
PROGRAMMING & MEASUREMENT RESOLUTION (By PC Remote Control Mode)
-Voltage : 14mV
-Current : 1mA
INTERFACE : LAN, USB, Analog Control
POWER SOURCE : 85VAC – 265VAC, 47 – 63Hz, single phase
DIMENSIONS & WEIGHT : 142 (W) x 124 (H) x 350 (D) mm, Approx. 5.3kg
ACCESSORIES : CD-ROM x 1, (GTL-123 Test Lead x 1 (for PSW 30V/40V/80V/160V), Power Cord x 1 Programming Manual, User Manual), GTL-240 USB Cable ”L“ Type x 1, PSW-004 Basic Accessories Kit x 1 (for PSW 30V/40V/80V/160V), Includes : M4 Terminal screws and washers x 2, Air Filter x 1, Analog control protection dummy x 1, Analog control lock lever x 1, M8 terminal bolts, nuts and washers x 2
Permintaan Penawaran
Karpet Lantai Di pantai! Polyester Halus Hangta Shop Official
Rp. 95.000
Rp. 533.000
Lenovo PC IdeaCentre AIO 3i 22IAP7 Intel Core i3 1215U Win11 Home 8GB 256GB SSD 21.5" FHD IPS 72% NTSC Antiglare Integrated Lenovo Official Store
kipas jumbo angin 20,26,30 inch kipas industri Kipas Angin Stand Fan 30 inch Stand Fan Tiga penyesuaian gigi Kipas Angin