GW Instek PSW 800-4.32 (0-800V/0-4.32A/1080W) Multi-Range DC Power Supply
Dilihat :
56 Kali
Update Terakhir :
Detail Produk
============================================================
Features
·         Voltage Rating: 30V/40V/80V/160V/250V/800V, Output Power Rating: 360W ~ 1080W
·         Multi-range Voltage & Current Combinations in One Power Supply
·         CV/CC Priority; Particularly Suitable for the Battery and LED Industry
·         Adjustable Slew Rate
·         Series Operation (2 units in Series) for (30V/40V/80V/160V)
·         Parallel Operation (to 3 units Parallel) for (30V/40V/80V/160V/250V/800V)
·         High Efficiency and High Power Density
·         1/2, 1/3, 1/6 Rack Mount Size Design (EIA/JIS Standard) for 360W, 720W, 1080W
·         Standard Interface: LAN,USB,Analog Control Interface
·         LabView Driver
OUTPUT RATING
-Voltage : 0V – 800V
-Current : 0 – 4.32A
-Power : 1080W
REGULATION (CV)
-Load : 405mV
-Line : 403mV
REGULATION (CC)
-Load : 9.32mA
-Line : 9.32mA
RIPPLE & NOISE (Noise Bandwidth=20MHz; Ripple Bandwidth=1MHz)
-CV p-p : 200mV
-CV rms : 30mV
-CC rms : 15mA
PROGRAMMING & MEASUREMENT ACCURACY
-Voltage : 0.1% + 400mV
-Current : 0.1% + 6mA
PROGRAMMING & MEASUREMENT RESOLUTION (By PC Remote Control Mode)
-Voltage : 14mV
-Current : 1mA
INTERFACE : LAN, USB, Analog Control
POWER SOURCE : 85VAC – 265VAC, 47 – 63Hz, single phase
DIMENSIONS & WEIGHT : 214 (W) x 124 (H) x 350 (D) mm, Approx. 7.5kg
ACCESSORIES : CD-ROM x 1, (GTL-123 Test Lead x 1 (for PSW 30V/40V/80V/160V), Power Cord x 1 Programming Manual, User Manual), GTL-240 USB Cable ”L“ Type x 1, PSW-004 Basic Accessories Kit x 1 (for PSW 30V/40V/80V/160V), Includes : M4 Terminal screws and washers x 2, Air Filter x 1, Analog control protection dummy x 1, Analog control lock lever x 1, M8 terminal bolts, nuts and washers x 2
Permintaan Penawaran
Rp. 6.350.000
Hand Grinder Coffee Manual Alat Penggiling Biji Kopi Stainless Steel Sakha Coffee Shop
Rp. 104.900
CALL
IZARABATIK - Anggita Sky Blue Set Kebaya Modern Couple Wisuda Lamaran Full Payet Tunangan Kondangan
Tefal Cook & Clean Frypan Series 20 / 24 / 26 / 28 / 30 CM - Wajan Anti Lengket / Garansi 1 Tahun
CALL
Samsung Soundbar HW-T420 2.1 Ch, 150 W 2020 Home Theater Audio Komputer Televisi Samsung Official Store